Полив та обприскування рослин

Полив

полив
Одна третина всіх питань, що я отримую на свій електронний ящик - це запитай пов'язані з поливом і обприскуванням рослин. Зазвичай питання звучить так: «як часто (скільки разів на тиждень) потрібно поливати ту або іншу рослину?». Відповідь на це питання вирішив опублікувати невеликою статтею на сайті, що б якомога більше людей могли ознайомитися з моїми рекомендаціями із цього приводу:

Універсальних схем поливу не існує.
На кількість та частоту поливу впливає багато фізичних факторів: освітлення, температура, склад земляної суміші, об’єм посуду рослини, а головне фізіологічні особливості певного виду.

Поливати рослини можна двома способами: згори за допомогою лійки та знизу – в піддон. Спосіб поливу обирають виходячи із конкретної ситуації та фізіологічних особливостей рослини (більш детальна інформація про фізіологію рослин тут - http://www.physofplants.info/ і тут - http://uk.wikipedia.org/wiki/Категорія:Фізіологія_рослин ).

Поливати рослини краще зранку, або ввечері водою кімнатної температури. Воду бажано відстояти. Кількість води визначають виходячи з потреб певної рослини, орієнтуючись на її «самопочуття». Наступний полив проводять коли земля у горщику підсохне. Визначити це можна за кольором – вологий грунт має темніший відтінок. Якщо грунт посвітлів – пора поливати.

Обприскування

В природі рослини отримують вологу не тільки через кореневу систему, а і через листя. Атмосферні опади зволожують і очищують листя, стан яких впливає на інтенсивність протікання таких процесів рослин як дихання та фотосинтез.

Тому періодично (один-два рази на місяць) бажано влаштовувати рослинам штучний дощ під душем, попередньо закрив поверхню горщику поліетиленовою плівкою (кульок) . Також бажано обприскувати листя водою, наприклад із розприскувача.

Певні види рослин потребують постійно високої вологи, такі рослини краще щоденно обприскувати, особливо влітку.

Автор: Чекушкін Євген
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права.

Читати інші статті     Прокоментувати на форумі