Підживлення рослин

Якщо в природному середовищі рослини в пошуках поживних речовин опановують нові ділянки ґрунту, то домашні рослини, обмежені об’ємом посуду, повністю залежать від своїх хазяїв. Тому періодичне підживлення є важливим елементом догляду за рослинами.

Класифікація типів добрива:
За способом застосування: для кореневого підживлення та для позакореневого.
За хімічними властивостями: органічне та мінеральне.
За складом поживних речовин: багатокомпонентне (комплексне) та малокомпонентне.
За призначенням: універсальне (придатне для більшості рослин) та спеціалізоване (для окремих видів).
За фізичним станом: рідкі та сухі (порошкові та гранульовані)

Особисто я рекомендую використовувати рідкі органічні добрива. Найкращий результат дають зола/попіл (водна витяжка) і акваріумна вода (детрит). Вони є універсальними (підходять для всіх рослин) і сприяють закладанню плодових бруньок. Для рослин вони повністю безпечні, передозування такими добривами не можливе. Використовувати їх можна як окремо, так і разом, що ще краще. Маючи різний ph (зола - лужний, акваріумний детрит - кислотний), при одночасному використання, викликають реакцію, як результат сумарний ph - нейтральний, таке добриво не порушує кислотність ґрунту. Золу можна використовувати як в сухому вигляді (посипаючи поверхню ґрунту) так і в рідкому (одна столова ложка на один літр води). Тим у кого немає акваріума, можу запропонувати замінити акваріумний детрит річковим або озерним мулом.

Коли та як часто підживлювати

З квітня по вересень один-два рази на місяць для більшості випадків буде цілком достатньо. В період спокою та при зупинці росту підживлення не проводять. Не вкорінені рослини та рослини, що хворіють підживлювати не можна.

Передозування мінеральними добривами


Різні рослини по-різному реагують на передозування мінеральними добривами.

інжир
Інжир (тутові) - некроз тканин листяної поверхні.

лимон
Лимон (рутові) - деформація листової пластина, передчасне опадання листя.

Автор: Чекушкін Євген
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права.

Читати інші статті     Прокоментувати на форумі