Муррайя

Муррайя - тропічне вічнозелене дерево або кущ родини рутових, до 7 метрів заввишки. Існують низькорослі форми заввишки до 2 метрів. Лист перистий, складний (від 3 до 7 листових пластин), гладкий та блискучий. Квіти білі, ароматні з пелюстками 12-18 мм завдовжки. Плід муррайі м'ясиста овальна ягода червоного чи помаранчевого кольору до 3 см в діаметрі, зазвичай менше. Зріє 3 - 4 місяці. Вважаються цілющими.

Муррайя. Ареал

Муррайя є уродженцем Південної і Південно-східної Азії, сьогодні ареал мешкання розширився, у відкритому ґрунті муррайю можна зустріти в північній Австралії, південному Китаї, Тайвані та південних США. В недалекому минулому вирощувати муррайю дозволялось тільки японським імператорам, сьогодні муррайя досяжна для всіх. Вирощується муррайя як декоративна та плодова культура. Є медоносом.

Муррайя. Мої фото

Муррайя
Муррайя
Муррайя. Плоди.
Муррайя

Муррайя. Розмноження

Розмножують муррайю насінням або живцями. Висівати насіння потрібно незабаром після збору, оскільки схожість, як і у всіх рутових, швидко втрачається. В природі до процесу розмноження залучаються птахи. З’ївши плід, насіння якого не перетравлюється, птахи розносять муррайю, допомагаючи їй таким чином опанувати нові території.

В догляді муррайя не складна, але потрібно дотримуватися певних правил.
Не можна: поливати/обприскувати холодною водою, піддавати різким перепадам температури, розміщувати на в місцях з протягами, виставляти на пряме сонце, постійно підживлювати великими дозами добрив. До грунту не вибаглива. Більшість хвороб та шкідників муррайі зустрічаються тільки у відкритому ґрунті в природних умовах. В закритому ґрунті, за сухого повітря, можливі ураження псевдо щитівкою та павутинним кліщем.

Оптимальними умовами для вирощування муррайі вдома буде:
Температура - літня 24-28°С, зимова 15-20 °С.
Світло - яскраве, розсіяне.
Полив - помірний, взимку майже не поливають, теплою водою.

Автор: Чекушкін Євген
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права.

Читати інші статті     Прокоментувати на форумі