Про сайт «Плодові дерева»

Вітаю Вас на сторінках сайту про фруктові, ягідні і горіхоплідні рослини.
Мене звати Євген. Я садівник-любитель. У своєму саду, який знаходиться у Вінницькій обл., я вирощую різні плодові, декоративні та лікарські рослини. Особливо трепетно ставлюсь до шовковиці, інжиру та хурми. Займаюся аматорської селекцією. Вже є попередні результати по абрикосам, айві, інжиру, шовковиці.

На сайті Ви зможете знайти інформацію про різні види дерев та кущів. Також Ви можете завітати на форум сайту, де можна знайти друзів по захопленню, розмістити безкоштовні оголошення або просто поспілкуватися.
Бажаю Вам приємного перегляду.

Плодові новини

Вітаю всіх відвідувачів сайту з Новим Роком!
Нагадую, що сьогодні стартує конкурс на краще фото.
Можу надати допомогу з підготовкою та розміщенням фотоматеріалу.

Увага! Оголошується конкурс на краще фото.
До участі приймаються фото садової тематики на яких зображено плодові дерева, збір плодів або їх переробка, зберігання врожаю і т.п. Кількість фото від одного учасника не обмежена. Переможця буде обрано за результатами вільного голосування на форумі - http://forum.greenhome.com.ua. Приз – мультимедійна енциклопедія «Комнатные растения» видавництва MediaArt multimedia.
Свої фото, або посилання на них можете розміщувати тут – http://forum.greenhome.com.ua/viewtopic.php?t=402, або надсилайте мені на адресу – florafruitgmail.com (не забудьте вказати своє ім’я).
Голосування стартує 31 грудня и триватиме до 14 січня. Розміщувати фотоматеріали можна вже зараз. Долучатись до конкурсу можна протягом усього періоду голосування. Підбиття підсумків та оголошення переможця – 14 січня.

Рослини оранжерейного комплексу київського Ботанічного саду ім. Гришка, плодовий павільйон. На фото мандарин, лимон та карликовий гранат. Також в оранжереї можна побачити грейпфрут, фейхоа, банан, інжир та інші теплолюбні плодові культури. Вхід до оранжерейного комплексу віднедавна вільний (при наявності вхідного квитка до Ботанічного саду). Збір врожаю триватиме орієнтовно до Нового року. Фото зроблено 03.12.2009
мандарин
лимон
гранат

Нове надходження насіння:
карликовий гранат , олива європейська, барбарис тумберга, айва звичайна, груша китайська (наші), калина, шипшина, бузина чорна, ремонтантна суниця. Також є насіння мальв жовтого та рожевого кольорів.

Листопад – сприятливий період для збирання плодів калини. Останнім часом з’явились нові форми (сорти) калини - крупноплідні та з менш гірким присмаком для споживання в свіжому вигляді. Наприклад, «Садова калина» селекції київського Ботанічного саду ім. Гришка. Нагадаю, що плоди природної (дикої) форми калини, зазвичай, споживають у вигляді чаїв, або перетерті з медом як вітамінний засіб та імунний стимулятор. Фото зробив у вересні в Києві.
калина

На відміну від культур помірного клімату деякі тропічні та субтропічні культури можна вирощувати у тепличках та жилих приміщеннях протягом усього року. Для рутових, зокрема муррайі, сезон (третій за рік) тільки починається. Плоди третьої хвилі врожаю муррайі можна збирати в січні-лютому. Також в якості горщикових культур можна використовувати низькорослі сорти лимону. Наприклад: Мейер чи Пондероза.
муррайя
лимон Мейер
лимон Мейер

Сезонні плодові культури помірного клімату вже «відійшли». Тільки де-не-де ще можна знайти пізні сорти айви та яблунь. Проте загалом фруктовий сезон можна вважати закритим.
айва
яблуня

Настала черга і хурму збирати.
На території України вирощують переважно гібридні форми хурми (віргінська х східна). Наприклад, сорти Нікітського ботанічного саду: «Росіянка» (абсолютний мінімум температур до –27С), «Нікітська бордова» (до –24С), «Гора Говерла» (до –25С), «Гора Роман-Кош» (до –25С). Рідше можна зустріти американські сорти хурми віргінської (до –35С). Наприклад, «Мідер» і «Джон Рік». В обмеженій кількості можна зустріти і східну хурму. У відкритому ґрунті її вирощують переважно в Криму, оскільки абсолютний мінімум температур для неї становить –20С.
хурма

На півдні України достигають гранати. З одного дорослого дерева можна зняти до 35 кг плодів, інколи і більше. Деякі українські сорти (Никитський ранній, Кримський смугастий, Сочний 110…) можуть витримувати короткочасне зниження температур до -20С. Фото зроблено два тижні тому в Ялті.
гранат

Лимон Пондероза. На фото – чотирьохмісячна зав’язь вагою в 220 г. До повного достигання потрібно ще півроку. Дерево має компактну крону і рідше виростає вищим за 1,5 м. Можна вирощувати у приміщеннях. Пондероза - один з найстійкіших сортів лимону. Плоди з товстою шкуркою містять багато насіння, приємні на смак і відрізняються великими розмірами, інколи в п’ять разів більшими за плоди інших сортів.
лимон Пондероза

Найближчі виставки присвячені садівництву.
Київ, Палац Спорту 22-25 вересня.
Сімферополь, Палац Культури профспілок 22-26 вересня та 13-17 жовтня.

Плоди ранніх сортів хеномелесу японського достигають вже на початку вересня. Останнім часом цю культуру почали використовувати для декоративного озеленення міст. Цей екземпляр росте на квітковій клумбі в центрі Києва.
хеномелес

Ще фото з серпневої виставки квітів в Києві.
гранат
виставка квітів

Нове надходження:
- насіння карликового гранату, оливи європейської, калини, шипшини, бузини чорної, ремонтантної суниці, декоративного клену. Також є насіння мальв жовтого, блідо-рожевого та рожевого кольорів, їстівної хризантеми, пастернаку, космеї.
- живці смородини чорної, порічки, аґрусу різних сортів, карликового гранату.
- саджанці кумквату, лимону Мейера (тільки Київ), суниці садової та суниці лісної, лісної ожини, сливи, вишні, фікусу Бенджаміна (потенсай сорту Наташа, тільки Київ). Періодично можливі замовлення саджанців інжиру (тільки Київ, можлива доставка, правий берег).

Наприкінці серпня в Києві пройшла одна з найбільших виставок присвячених садівництву. Свою продукцію запропонували розплідники, садові центри, ботанічні сади та аматори з усіх куточків України. Асортимент плодових культур на цьогорічній виставці налічував сотні видів. Поряд з традиційними культурами були виставлені крупноплідна калина, унабі, різні сорти крупноплідної ожини, морозостійкі сорти десертного винограду, лохина канадська та інші мало розповсюджені плодові рослини. Наступна виставка присвячена садівництву пройде з 8 по 11 вересня в київському Палаці Спорту.
виставка квітів
виставка квітів

В кінці серпня очікується нове надходження посадкового матеріалу. До цього часу замовлення не приймаються.

Абрикос та алича раннього строку достигання. Досить витривалі культури. Зазвичай дають великі та стабільні щорічні врожаї. Однак їх слабким місцем є тривалий період загоювання ран. На це слід зважати при формуванні крони. Усі механічні втручання слід проводити стерильним інструментом з наступною обробкою ран. Фото зроблені на початку липня.
абрикос
алича

Інжир білий адріатичний. Плодові бруньки цього інжиру сформувались ще на батьківській рослині. Зараз на однорічному саджанці п’ять зав’язків. А от з маточника жодного плоду протягом двох років я так і не зняв через те, що досить часто стрижу з нього живці. Кожного разу, зрізуючи молодий приріст, я відстрочував плодоношення. На цей рік дам йому відпочинок - хай трошки обросте.
інжир білий адріатичний

Лимон крупноплідного канадського сорту - Пондероза. На фото - одномісячна зав’язь вагою в 45 г. Стиглий плід може мати вагу з невеличку диню. Сорт стійкий до грибних захворювань та шкідників. Вирощую я його в кадках, які протягом 6 місяців стоять просто неба у мене на подвір’ї. Інші 6 місяців лимони ростуть в тепличці при температурі +10С.
лимон Пондероза

Експериментальний сіянець вишні. Серед інших моїх сіянців від вільного запилення вишні звичайної цей має досить коротку плодоніжку, компактну крону та рано поспіває. Плоди стигнуть в перші дні літа. Тоді як більшість сортів вишні достигають за місяць потому. Якщо попрацювати над розміром плодів, то можна отримати цілком перспективний сорт.
вишня звичайна

Персиковий сад ботанічного саду ім. Гришка в Києві наче оаза посеред мегаполісу. Фото зробив у квітні. Для відвідувачів персиковий сад закритий.
персиковий сад

Нові надходження книжок до зеленої бібліотеки.

Недаремно агрус називають північним виноградом. І це не тільки через схожість їхніх смакових якостей. Агрус - один із найврожайніших плодових кущів і за кількістю врожаю з одиниці площі може позмагатися з виноградом. Проте на відміну від останнього має більш короткий період спокою та значно вищий показник морозостійкості. Тому ареал його вирощування значно більший.
Посеред квітня більшість плодових культур тільки розкривають свої бруньки, тоді як агрус вже повним ходом вегетує, і навіть квітне. Єдиним умовним недоліком цієї культури можна вважати колючі пагони, що затрудняють збір врожаю.
агрус

Ну, ось і прийшов довгоочікуваний сезон весняних щеплень. На фото восьмирічна груша (сіянець), на яку щеплено живці груші молдавська рання. Молдавська рання – десертний сорт, найкраще підходить для споживання в свіжому вигляді. У вінницький області цей сорт дозріває в першій половині серпня.
Місце щеплення я обробив чорним садовим варом та стягнув чорною ізолентою. Чорний колір акумулює теплове випромінювання, завдяки чому температура у місці щеплення вище за температуру повітря. Як результат - підвищується швидкість метаболічних процесів, зростання підщепи з прищепою проходить швидше.
груша

Можливі замовлення живців: гранат нана та лимон пондероза, а також різні сорти яблунь (тільки для щеплення) та груш (тільки для щеплення).

Той же інжир, що на фото від 20.01.2009, через два тижні. В кінці квітня можна знімати ранній врожай. Дворічний саджанець дав півтора десятка завязів. Другий врожай має поспіти в кінці літа. Інколи цей сорт дає і три врожаї протягом року.
інжир

«Надавайте належну медичну допомогу».
Рослини – це живі істоти. Вони розмножуються, ростуть, старіють і вмирають, як і все живе на цій планеті. Від людини залежить наскільки буде комфортним життя конкретної рослини. Хвороби рослин схожі на людські. Як і в людей, збудники хвороб рослин – віруси, бактерії, гриби та паразити. Вони проникають в організм рослини через пошкоджену захисну оболонку (кору). Так, наприклад, любителі весняних букетів, залишають рвані рани, ламаючи гілля фруктових дерев заради гарних квітів. Цього достатньо, для того щоб порушити захисний бар’єр і дозволити патогенній «флорі» проникнути до організму рослини. Інколи імунітет рослини справляється з «прибульцями», інколи – ні. Щоб не піддавати марному ризику улюблену рослину рани потрібно якнайшвидше обробити. Мокрі рани можна обробити оцтом, золою, клеєм БФ-6, перекисом водню, спиртом. Сухі – садовим варом, фарбою, водостійким клеєм, пластиліном, смолою. Перед обробкою рану бажано зачистити за допомогою ножа. В складних випадках – потрібно частково чи повністю обрізати, вже ушкоджене хворобою, гілля крони. Також може знадобитись застосування фунгіцидів, акарицидів або інсектицидів, оскільки ослаблена рослина стає легкою здобиччю для різних паразитів.

Можливі замовлення насіння: карликовий гранат, калина, глід.

В зв’язку з погодними умовами прийом замовлень тимчасово призупинено. Нажаль, посадковий матеріал не витримує низької температури і ушкоджується морозами при транспортуванні. Прийом замовлень буде продовжено за більш-менш сталої, теплої погоди.

Новорічна «весна» в тепличці.
Подовження світового дня та тимчасове підвищення температури зробили свою справу. Цього року весна для рослин моєї теплиці настала на місяць раніше. Інжир нарощує плоди, гранат листя, а муррайя та лимони квіти.
інжир
гранат
муррайя