Про сайт «Плодові дерева»

Вітаю Вас на сторінках сайту про фруктові, ягідні і горіхоплідні рослини.
Мене звати Євген. Я садівник-любитель. У своєму саду, який знаходиться у Вінницькій обл., я вирощую різні плодові, декоративні та лікарські рослини. Особливо трепетно ставлюсь до шовковиці, інжиру та хурми. Займаюся аматорської селекцією. Вже є попередні результати по абрикосам, айві, інжиру, шовковиці.

На сайті Ви зможете знайти інформацію про різні види дерев та кущів. Також Ви можете завітати на форум сайту, де можна знайти друзів по захопленню, розмістити безкоштовні оголошення або просто поспілкуватися.
Бажаю Вам приємного перегляду.

Плодові новини

Шановні Відвідувачі сайту!
Вітаю вас з Новорічними святами!
Щиро бажаю щастя, радості, любові та здоров’я!
Хай наступний рік буде кращий за попередній!

Гранат. Відео.

Інше відео про гранат можна переглянути тут – http://forum.greenhome.com.ua

Захист штамбів.
Для захисту дерев від зимових сонячних опіків та гризунів можна використовувати окраску штамбів будь-якою світлою фарбу. Найкраще для цього підходить біла. Перевагу варто віддавати фарбам з не токсичним розчинником. Наприклад, можна використовувати фасадні водорозчинні фарби. Фарби для внутрішніх робіт теж підходять, але будуть швидше змиватись дощами. Можна використовувати і олійні фарби, за умов екологічно толерантного розчинника (наприклад натуральної оліфи).
Пофарбовані дерева не ушкоджуються гризунами, бактеріальними та грибковими хворобами. Фарбувати штамби можна протягом усього року, але найкраще в листопаді. Останнім часом в продажу можна побачити і спеціальні фарби для побілки штамбів. Нагадаю, що зимовими сонячними опіками частіше уражуються дерева із темним забарвленням кори, наприклад вишні та сливі, а гризунами частіше ушкоджуються яблуні та шовковиці.

Зізіфус(унабі) Georgia 866. Відео.

Зізіфус(унабі) Li. Відео.

Посадка хурми. Відео-інструкція.

Інше відео про хурму можна переглянути тут – http://forum.greenhome.com.ua

Айва в центральній Україні. З одного дорослого дерева можна зняти до 35 кг плодів, інколи і більше. Сучасні сорти айви відрізняються більшою морозостійкістю. Деякі українські сорти можуть витримувати короткочасне зниження температур до - 30С. Плоди сучасних сортів відрізняються більш десертним смаком і придатні для споживання в свіжому вигляді. Добре зберігаються протягом 3-6 місяців. Фото зроблено 10.10.2010.
айва

Інжир «Італійський чорний». Друга хвиля врожаю (з кінця вересня і до кінця жовтня). Фото зроблено 3 жовтня.
інжир

Нове надходження посадкового матеріалу.
Насіння: інжир чорний, унабі, гумі, кизил, момордіка, ремонтантна суниця «Алі-Баба» (можна вирощувати на підвіконні), кавове дерево (Арабіка), фізаліс суничний, тютюн, диня, терн, алича, айва звичайна, хурма східна, фінік, наші (китайська груша).
Живці: маракуя «пассіфлора Кавалерська зірка».
Саджанці: фейхоа (сіянці), горіх волоський, кумкват (сіянці), гібридний скороплідний мандарин (сіянці), калина, бузина чорна, виноград «Рошфор», шипшина, крупноплідна суниця, лісна ожина та лісна суниця.

Ремонтантна малина «Харітейдж». Друга хвиля врожаю (з кінця серпня і до приморозків). Фото зроблено 20 вересня.
малина

Крупноплідна суниця «Маршал». Нове надходження розсади. При замовленні більше 10шт. діють знижки.
суниця
суниця

Фото з цьогорічної виставки квітів.
Київ, Співоче поле, 20.08 - 30.08.2010.
пальма
журавлина пілігрим
актинідія
гарбузи

В наявності є насіння: гумі, кизил, суниця ремонтантна морозостійка «Алі-Баба» (можна вирощувати на підвіконні), кавове дерево (кава Арабіка), фізаліс суничний сорту «ароматний», олива європейська, айва звичайна.
насіння

Фото-підсумки першої половини серпня.
Груши. Цьогорічний врожай.
груша
Безшипна ожина торнфри.
ожина
Терн крупноплідний.
терн
Папая з київського Ботанічного саду ім. Гришка.
папая

Найближчі виставки присвячені садівництву:
«Виставка квітів» Київ, Співоче поле, 20.08 - 30.08.2010.
«Осенняя пора» Київ, Палац Спорту, 26.08 - 29.08.2010.
«Осенняя пора» Київ, Планетарій, 30.08 - 03.09.2010.
«Рослинний світ 2010» Київ, Планетарій, 06.09 - 09.09.2010.
«Рослинний світ 2010» Київ, Планетарій, 21.09 - 25.09.2010.

Державний реєстр сортів, офіційне видання станом на 19.07.2010. Фруктові, ягідні, горіхоплідні та овочеві культури. Завантажити

Розпочато прийом замовлень - Завантажити каталог

Інжир у відкритому грунті.
У вінницькій обл. інжир показав себе як стійка до посухи та інших незгод рослина і не зазнав ніякої шкоди від цьогорічних червневих незгод. Тоді як виноград був побитий градом, а аґрус та смородина інфікувались борошнистою росою через надмірну кількість дощових опадів.
На фото той же інжир що і на фото від 05.05.2010
інжир

Лимон Пондероза
Лимон Пондероза

Чорна смородина. Ранні сорти.
На фото чорна смородина сорту «Черешнева». У вінницькій обл. ягоди достигли в кінці червня. Ягоди крупні, дозрівають майже одночасно.
чорна смородина

Чорна смородина. Ранні сорти.
На фото чорна смородина сорту «Черешнева».
чорна смородина

Ранні сорти крупноплідних та ремонтантних суниць.
На фото з ліва суниця безперервного плодоношення «Королева Єлізавета», з права крупноплідна суниця «Маршал».
суниці

Спіють ранні сорти крупноплідних та ремонтантних суниць у відкритому ґрунті. На фото суниці безперервного плодоношення «Королева Єлізавета».
суниці
суниці

Фото з виставки-ярмарки «Розсада 2010»
Київ, Планетарій, 18.05 - 22.05.2010.
Окрім розсади на виставці були представленні плодові та ягідні саджанці найпоширеніших культур помірного клімату. Із субтропічних були мушмула, маракуя, гранат та інжир. Загальний рівень цін можна охарактеризувати як «високий».
розсада
саджанці

Розпочато голосування по конкурсу на краще фото садової тематики.
Ви можете прийняти участь в голосуванні за цією адресою - Конкурс
Для цього потрібно просто обрати учасника конкурсу якого Ви хочете підтримати та натиснути кнопку «Проголосувати». За результатами голосування буде обрано переможця. Голосування триватиме протягом двох тижнів. Підбиття підсумків та оголошення переможця – 1 червня.

Пізні сорти яблунь та волоський горіх.
На фото яблуня сорту Кальвіль та горіх волоський (природна форма). Фото зроблено на початку травня.
яблуня
горіх волоський

Інжир у відкритому грунті.
Більшість морозних ночей вже позаду і нарешті можна знімати утеплення з інжиру у центральній та північні Україні. Холодна (до -30С) цьогорічна зима для інжиру не пройшла не помічено. На всіх без винятку сортах наявне значне підмерзання однорічного приросту. Фото зроблено на початку травня.
інжир

Верблюди саду.
Терн та вишня - морозостійкі, врожайні, низькорослі, посухостійкі – рослини, ще й на додачу не потребують штучного формування крони. Хвороби та шкідники терну зустрічаються не часто і значної шкоди не завдають. А от вишні без тривалого догляду уражуються коккомікозом. Цікаво, ще і те, що у садах більшості сіл України культивують природні (дикі) форми терну та вишні. Від покоління до покоління господарі лишають найбільш врожайні та крупноплідні форми. Народна селекція дала значні результати – зустріти терн з плодами менше 15г майже не реально. А врожайність 5-річного дерева складає – 40кг. Тоді як вага плоду природної форми складає - 3г., а загальна врожайність складає - 4кг. Фото зроблені в кінці квітня.
терн крупноплідний
вишня

Абрикос та алича раннього строку достигання.
Щоб проскочити нічні морози з максимальною кількістю квітів раджу білити штамби на максимальну висоту. Побілка штамбів може відстрочити квітнення на строк до одного тижня. Також слід провести обов’язкову обробку дерев контактними фунгіцидами. Пізні сорти (поки бруньки не розпустились) ще можна обробити мідним або залізним купоросом. Обробку вже вегетуючих дерев ранніх сортів бажано відкласти на період квітнення, концентрацію робочих розчинів слід зменшити. Нагадаю, що усі механічні втручання під час формування крони слід проводити стерильним інструментом з наступною обробкою ран залізним чи мідним купоросом (1- 3% розчином). Загалом більшість сортів аличи та абрикосу формують правильну крону самостійно. Фото зроблені в кінці квітня.
алича
абрикос

Увага! В зв'язку із погодними умовами (холодна пізня весна) термін проведення конкурсу на краще фото подовжується. Підбиття підсумків та оголошення переможця – 1 червня. Детальніше тут – http://forum.greenhome.com.ua/viewtopic.php?t=435

«Саджанці 2010»
Київ, Експо Плаза, 29.03 - 01.04.2010.
Нажаль, назва виставки не відповідала дійсності, безпосередньо саджанці пропонували усього близько десятка розплідників. Решта ж учасників виставки пропонували засоби догляду за садом та городом, садовий інвентар, насіння, садову мототехніку…
Щодо самих саджанців, то високі ціни подекуди не відповідали якості запропонованого посадкового матеріалу. Так ціни на саджанці груш з оголеною кореневою системою доходили до 90 грн. Яблуні, черешні, сливи в середньому коштували 50 грн за саджанець. Загалом асортимент був традиційним. Із субтропічних культур були представлені по декілька сортів інжиру, хурми та унабі.
саджанці 2010
плодові саджанці
ягідники

Найближчі виставки присвячені садівництву:
«Рослинний світ 2010»
Київ, Планетарій, 06.04 - 10.04.2010.
«Рослинний світ 2010»
Київ, Планетарій, 26.04 - 30.04.2010.

Конкурс на краще фото садової тематики триває. Деталі за цим посиланням - http://forum.greenhome.com.ua/viewtopic.php?t=435.
Підбиття підсумків та оголошення переможця – 1 травня.

«Зелений ярмарок 2010»
Київ, Планетарій, 02.03 - 06.03.2010.
На радість садівникам аматорам та професіоналам асортимент посадкового матеріалу на щорічних виставках збільшується а його якість покращується. Усього три року тому продавати/купувати саджанці з оголеною кореневою системою вважалось єдиним прийнятним варіантом. Більшість учасників цьогорічної виставки пропонували саджанці як з оголеним корінням так і з запакованим. Також були в незначній кількості представлені саджанці в горщиках. Відповідні тенденції відзначились на цінах. Так середня ціна на запаковані саджанці малини та ожини складала – 40грн. А ціна на саджанці деяких (наприклад, шовковиця та кизил) плодових дерев доходила до 150грн.

Пропоную віртуальну екскурсію деякими стендами цієї виставки.
зелений ярмарок
ягідники
ягідники
Криворотько Валентін Александрович (Полтавська обл., м. Хорол)
Пропонує плодові дерева та ягідники, зокрема були представлені: малина звичайна та ремонтантна (найбільша колекція цієї виставки), ожина, крупноплідна шовковиця, фундук, лохина канадська, кизил, колоновидні яблуні...
плодові дерева
Розплідник «Новосілки» (м. Київ, Києво-Святошинський р-н, «Теремки»)
Пропонує плодові дерева (значний перелік видів та сортів вітчизняної та закордонної селекції) та ягідники: груша, яблуня, абрикос, шовковиця, кизил, черешня, виноград, малина…
виноград
Зарічна Олександра Григорівна (м. Київ)
Пропонує саджанці винограду. Найбільша колекція цієї виставки, більше п’ятдесяти сортів вітчизняної та закордонної селекції.
плодові саджанці
Томашевський Олександр Михайлович (Донецька обл., м. Горлівка)
Пропонує ягідники та декоративні рослини, зокрема були представлені: виноград (30 сортів), агрус (17 сортів), малина звичайна та ремонтантна, кизил (15 сортів), актинідія, гумі, фундук…
фруктові саджанці
Розплідник «Уніфлор» (м. Херсон)
Пропонує ягідники та декоративні рослини, зокрема були представлені: аґрус, крупноплідна ожина, актинідія, лохина канадська, садова суниця…
ягідники
ягідники
Розплідник Узенкова (м. Харків)
Пропонує ягідні культури: актинідія, ожина, аґрус, малина звичайна та ремонтантна, крупноплідна порічка та крупноплідна чорна смородина, жимолость садова…
плоди фруктових дерев
Ф.Г. «Леополіс» (м. Вінниця)
Пропонує плодові дерева (значний перелік видів та сортів вітчизняної та закордонної селекції) та ягідники: груша, яблуня, абрикос, черешня, персики (нектарини в тому числі), малина… Розплідник вирощує 200.000 саджанців щороку.
сушені фрукти
На виставці також були представлені сушильні комбайни (шафи) для в’ялення фруктів і ягід та готова до споживання відповідна продукція: курага, ізюм, чорнослив…

Учасникам виставки: уточнення та побажання прошу надсилати на адресу - florafruitgmail.com
Зацікавленим особам: контактна інформація учасників виставки надається електронною поштою.

Найближчі виставки присвячені садівництву:
«Зелений ярмарок 2010»
Київ, Планетарій, 02.03 - 06.03.2010.
«Весняний сад»
Вінниця, Експоцентр ТПП, 17.03 - 20.03.2010.
«Рослинний світ»
Київ, Броварський пр-т, 15 (Міжнародний виставковий центр), 24.03 - 27.03.2010.
«Саджанці 2010»
Київ, Експо Плаза, 29.03 - 01.04.2010.

Кліматичні зони.
кліматичні зони

Увага! Оголошується конкурс на краще фото.
До участі приймаються фото садової тематики на яких зображено квіти та бутони фруктових, ягідних, овочевих та горіхоплідних культур. Кількість фото від одного учасника не обмежена. Переможця буде обрано за результатами вільного голосування на форумі - http://forum.greenhome.com.ua.
Приз за перше місце - пакунок насіння пассіфлори блакитної (Кавалерська зірка) та пакунок насіння ремонтантної суниці. Приз за друге місце пакунок насіння суничного фізалісу. Свої фото, або посилання на них можете розміщувати тут – http://forum.greenhome.com.ua/viewtopic.php?t=435.
Долучатись до конкурсу можна протягом усього періоду проведення конкурсу. Підбиття підсумків та оголошення переможця – 1 травня.

Фізаліс суничний. Від інших видів фізалісу відрізняється приємним десертним присмаком. Плоди чудово зберігаються навіть при кімнатній температурі. На фото літній врожай, про який я забув, і він пролежав на підвіконні в кухні 6 місяців без жодних натяків на псування.
фізаліс суничний
фізаліс суничний
Варення з суничного фізалісу.
фізаліс суничний

Фото зробив сьогодні вранці. На деревах іній шаром в 5 см.
фруктовий сад

Найближчі виставки присвячені садівництву. «Зелений ярмарок 2010»:
Київ, Планетарій, 2-6 лютого, 16-20 лютого.
Київ, Палац Спорту, 22-25 лютого.
Вхід вільний. З 10.00 до 19.00.

Плоди айви. Відео.

Плоди хеномелесу. Відео.

Вітаю Іванку з перемогою в конкурсі на краще фото. Відповідно до умов конкурсу, Іванка отримає в подарунок мультимедійну енциклопедію «Комнатные растения». З результатами голосування можна ознайомитись тут - конкурс. Дякую всім за участь.
Найближчим часом має старувати ще один конкурс садової тематики. Слідкуйте за новинами сайту - http://flora.greenhome.com.ua.